In bezwaar tegen aantasting molenbiotoop Vrouwgeestmolen

Terug naar nieuwsoverzicht

22 juni 2022

De Rijnlandse Molenstichting heeft bezwaar aangetekend tegen twee omgevingsverordeningen die de molenbiotoop van de Vrouwgeestmolen in Alphen aan den Rijn fors aantasten.

De molenbiotoop is het gebied rondom de molen waarin geen of weinig bebouwing mag voorkomen. Dit zorgt ervoor dat de molen onder alle omstandigheden voldoende wind vangt en dit draagt bij aan een goede instandhouding van de draaiende onderdelen van de molen. Daarnaast draagt een molenbiotoop bij aan de ruimtelijke kwaliteit, want de molen komt zo in het bijbehorende landschap voldoende tot zijn recht.De molenbiotoopregels zijn onderdeel van het beleid van de Provincie Zuid-Holland en gemeenten moeten deze overnemen in hun lokale plannen.De bouwplannen aan de locatie Staalweg zorgen voor een toename van 80m2 extra windvangend oppervlak t.o.v. de gebouwen van de voormalige betonfabriek en overschrijdingen van de molenbiotoopnormen van wel 3,84 meter vlak langs de Heimanswetering.Tijdens de bezwaarprocedure bleek dat de gemeente Alphen aan den Rijn bewust geen molenbiotoop van de Vrouwgeestmolen in het bestemmingsplan Heimanswetering (en de latere Beheersverordening) heeft opgenomen. Hierdoor zijn de belangen van de molen en onze stichting ernstig in het geding. Om deze reden heeft het bestuur van onze stichting ook het College van Gedeputeerde Staten een brief gestuurd. De belangen van de Provincie worden hier immers ook bedreigd. 

Zie hier voor:bezwaar tegen vergunning 2021/773bezwaar tegen vergunning 2022/134de brief aan het College van G.S.

Deze website maakt gebruik van cookies om u een optimale gebruikerservaring te bieden.

Meer info