Nationale Molendagen

Terug naar nieuwsoverzicht

Tijdens het weekeinde van 9 mei zijn de Nationale Molendagen. Vooral op zaterdag  draaien (bij voldoende wind) vele molens en zijn ze open voor publiek, waaronder ook de poldermolens van de Rijnlandse Molenstichting.


Door de openstelling kan het publiek ervaren hoe de molen werkt en welke rol deze had en heeft in de waterhuishouding. En kan de molenaar informatie geven over het ambacht van molenaar en welke gebruiken daarbij horen. Daarnaast zorgen de draaiende molens voor een aantrekkelijk landschap.


Bij een aantal molens vinden activiteiten plaats. In de gemeente Kaag en Braassem is er bij de Googermolen ontbijt met de molenaar in samenwerking met Kaag en Braassempromotie. Inschrijven is nodig via https://www.kaagenbraassempromotie.nl/nl/belevingen/ontbijt-met-de-molenaar/


Ook is er een fietstocht met gids langs vele molens in de regio. De gids geeft uitleg over de molens en het waterbeheer in de regio. De tocht is 26 km. Inschrijven kan via: https://www.kaagenbraassempromotie.nl/nl/belevingen/beleef-molendag-tijdens-een- fietstocht-met-gids/

 

Bij de Buurtermolen zijn molenschilderijen te bezichtigen. Bij de Meerburgermolen zijn er zaterdag zendamateurs. Zondag speelt er (bij droog weer) een orkest bij de molen.


Bij de Stevenshofjesmolen en de Broekdijkmolen zijn er ook zendamateurs. Salonboot De Heere Schouten vaart weer naar de Zwanburgermolen.


Bij de Aalsmeerse Stommeermolen kan met een kleine tonmolen en schepradmolen zelf water worden gemalen.


Veel molens draaien ongeveer tussen 10.00 en 16.00 uur, maar bij een enkele molen wijken de tijden iets af. Sommige molens zijn gesloten vanwege het broedseizoen, onderhoud of persoonlijke omstandigheden. Uiteraard is het draaien van de molens geheel afhankelijk van de weersomstandigheden.


Overzicht bezoekmogelijkheden molens per gemeente

De standaardbezoektijden zijn van 10.00-16.00 uur, tenzij anders aangegeven.

 

Aalsmeer

  • Stommeermolen 9 mei 

    Zelf malen met een tonmolen en een schepradmodel.

Alphen aan den Rijn

  • Geremolen 9 mei en 10 mei

  • Groenendijksemolen 9 mei

  • Hondsdijksemolen 9 mei 

    de molen is niet van binnen te bezoeken.

  • Lagenwaardsemolen geen deelname.

  • Rietveldsemolen 9 mei (11.00 tot 17.00 uur)

  • Steektermolen 9 mei (tot 17.00 uur)

  • Vrouwgeestmolen 9 mei 

    Er is live muziek. Er zijn een aantal zonnetelescopen opgesteld, onder  begeleiding van een amateur-astronoom is de zon van dichtbij te bekijken. En er is een kofferbaksale.

Bodegraven-Reeuwijk

  • Oucoopsemolen 9 mei tot 17:00 uur

  • Weijpoortschemolen 9 mei 

    Uitleg over de restauratieplannen.

Kaag en Braassem

  • Adermolen 9 mei

    Deze molen is alleen per boot bereikbaar.

  • Blauwemolen 

    niet te bezoeken.

  • Buurtermolen 9 mei 

    Hier is een expositie te bekijken van molenkunst. Let op: de Buurtermolen is  alleen via het water te bereiken. Geen boot? Als je belt met 06-53547313,  word je op een afgesproken plek met de boot opgehaald.

  • Doesmolen 9 mei

  • Googermolen 9 mei 

    Er is ontbijt bij de molen. Zie: hier voor inschrijving.

  • Grosmolen 9 mei

  • Hoogmadesemolen 9 mei (tot 17 uur) en 10 mei (12.00-17.00)

  • Kagermolen 9 mei

    Het gebied kent beperkingen i.v.m. het weidevogelseizoen.

  • Kalkmolen 9 mei

  • Lijkermolen 1. 9 mei

    Live accordeon muziek, dieren knuffelen (van de Swifferhoeve), kleurwedstrijd, knutselen en een prijsvraag. Geen bezichtiging in de molen, wel zicht in de molenkap via camera's en TV in de ondermolen. Vijzel Gewelf zichtbaar.

  • Lijkermolen 2. 9 mei

  • Moppemolen 9 mei

  • Rodemolen 9 mei (11.00 tot 17.00 uur)

  • Veendermolen 9 en 10 mei

  • Vlietmolen 9 en 10 mei

  • Vrouw Vennemolen 9 mei

  • Waterloosmolen 9 mei 

    (de molen is niet bereikbaar per auto).

    Leiden

  • Stevenshofjesmolen 9 mei (11.00 tot 17.00 uur) 

    Er komen radiozendamateurs.

    Leiderdorp

  • Achthovensemolen 9 en 10 mei

  • Doeshofmolen 9 en 10 mei

  • Meerburgermolen 9 en 10 mei (10 mei vanaf 11.00 uur) 

    Zaterdag zijn er zendamateurs in de molen die hun zendactiviteiten demonstreren. Op de zondag wordt er bij droog weer muziek gemaakt op het molenerf.

  • Munnikkenmolen 9 en 10 mei

  • Zijllaanmolen 9 mei

    Leidschendam-Voorburg

  • Molendriegang Driemanspolder 9 mei 

    (molens zijn niet van binnen te bezoeken).

    Lisse

  • Lageveensemolen 10 mei

  • Lisserpoelmolen 9 mei 

    De molen kan niet draaien, maar daardoor is er wel een rondleiding in de kap van de molen mogelijk.

    Noordwijk

  • Hogeveensemolen 9 mei

  • Hoogewegsemolen 9 mei
    Teylingen

  • Boterhuismolen 9 en 10 mei

  • Broekdijkmolen 9 mei 

    Er zijn zendamateurs.

  • Hoop doet leven 9 en 10 mei

  • Faljerilmolen 9 en 10 mei

  • Kokmolen 

    niet te bezoeken

  • Lakermolen 

    niet te bezoeken

  • Klaashennepoelmolen 10 mei (vanaf 13.00)

  • Nieuwe Hofmolen 10 mei 

    De molen is moeilijk bereikbaar.

  • Zwanburgermolen 10 mei 

    Salonboot “De Heere Schouten” vaart gratis naar de Zwanburgermolen, vanaf de opstapsteiger op eiland Koudenhoorn in Warmond nabij brasserie Coazy.

  • Zweilandermolen 9 mei (13.00 tot 17.00 uur)
    Wassenaar

  • Zuidwijksemolen 9 mei

    Zoeterwoude

  • Groote molen 9 mei

  • Zelden van Passe 9 mei

Deze website maakt gebruik van cookies om u een optimale gebruikerservaring te bieden.

Meer info