Recordpoging draaiende molens

Terug naar nieuwsoverzicht

12 april 2022

Afgelopen zaterdag organiseerde het Gilde van Vrijwillige Molenaars een wereldrecordpoging draaiende molens. In totaal maalden die dag tussen 11 en 12 uur 841 molens, waarvan 32 in het buitenland.Ruim 28 molens van onze stichting maalden mee. Bart Vermeulen bracht namens het bestuur een bezoek aan de Groote Molen in Zoeterwoude, waar molenaar Pieter Hellinga de molen op kundige wijze met de onstuimige weersomstandigheden liet omgaan. Ondanks de hagelbuien kwam er nog een andere bezoeker op de molen af. De man had gehoord over de recordpoging en was er op uit getrokken. Zo’n 20 jaar geleden had hij de opleiding tot vrijwillig molenaar gevolgd, maar nooit afgemaakt.Wellicht is na de uitgebreide rondleiding en uitleg door Pieter het enthousiasme voor het molenaarsambacht bij de bezoeker weer opgelaaid.

Deze website maakt gebruik van cookies om u een optimale gebruikerservaring te bieden.

Meer info